Spalio
27 d.

10 Lonely Planet pasirinkimų Klaipėdoje


„Sveiki atvykę į Klaipėdą! Trečias pagal dydį Lietuvos miestas, kur  dabartis ir praeitis susijungia, kviečia jus. Klaipėda, buvusi Prūsijos sostinė, išlaikiusi didingosios Prūsijos prieskonį senojoje architektūroje bei pilies, menančios ordino laikus, fragmentus. Taip pat tai vienintelis Lietuvos miestas į kurį atvyksta legendinio „Titaniko“ dydžio laivai.“ – taip rašoma didžiausios pasaulyje kelionių vadovų leidyklos „Lonely Planet“ svetainėje. Joje, taip pat pateikiamas rekomenduojamų aplankyti objektų sąrašas - 10 Lonely Planet pasirinkimų Klaipėdoje.


1 pasirinkimas - Klaipėdos Dramos Teatras

Įžymusis neoklasicistinio stiliaus Dramos Teatras pastatytas 1857 metais. Būtent iš šio teatro balkono Hitleris paskelbė apie Mėmelio anšliusą.

2 pasirinkimas - Klaipėdos Pilies Muziejus

Šis nedidelis muziejus yra įsikūręs Klaipėdos senosios, vandens grioviu apsuptos, XIII a.  pilies griuvėsių viduje. Muziejaus ekspozicija atskleidžia miesto istoriją iki pat XIX a. kuomet pilis visiškai prarado strateginę reikšmę ir buvo sugriauta. Čia taip pat rasite stulbinančią II pasaulinio karo bei pokarinio laikotarpio nuotraukų kolekciją, kurioje užfiksuotas sovietinio miesto kūrimasis. 

3 pasirinkimas - Mažosios Lietuvos Istorijos Muziejus

Mažas muziejus apie Mažąją Lietuvą. Viskas ką čia pamatysite ir išgirsite bus apie pajūrio regioną, kuris kelis šimtmečius buvo žinomas kaip Rytų Prūsijos dalis. Jame eksponuojami Prūsijos žemėlapiai, monetos, archeologiniai radiniai.

4 pasirinkimas - Kalvystės Muziejus

Muziejus-kalvė yra įsikūręs miesto centre ir pristato puošnius kaltos geležies dirbinius,  įmantrius kryžius, perkeltus iš senųjų miesto kapinių. 

 

5 pasirinkimas - Marijos Taikos Karalienės Bažnyčia

Tai viena iš retenybių Baltijos šalyse -  katalikiška bažnyčia, pastatyta sovietmečiu. O  puikiausia tai, jog į 46,5 metro aukščio bažnyčios bokštą organizuojamos ekskursijos! Einam?  

6 pasirinkimas  - Baroti Galerija

Galerija, kurioje susijungia menas ir istorija, nes ji įsikūrusi rekonstruotame 1819 metų žuvies sandėlyje. 


7 pasirinkimas - Laikrodžių Muziejus

Tai išskirtinis muziejus, kuriame eksponuojama įspūdinga senovinių laikrodžių kolekcija.  Bet geriausia šio muziejaus dalis  - Saulės laikrodžio sodas, kuris vertas bet kokios kainos saulėtomis dienomis.


8 pasirinkimas - Anikė
Berlyno menininko Alfred Künne 1912 metais sukurta  Mažosios Taravos Anikės skulptūra, įkvėpta garsios Prūsų lietuvių vestuvių ir meilės dainos.

 

9 pasirinkimas - Arka

Paminklas, skirtas 1918 metų Tilžės aktui ir 1923 metų Klaipėdos sukilimui- įvykiams, nulėmusiems Mažosios Lietuvos likimą. 

 

10 pasirinkimas - Švyturys

Klaipėdoje yra seniausia šalyje veikianti alaus darykla, kurioje garsus Švyturio  alus verdamas nuo 1784 metų. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro organizuojami alaus turai – puiki galimybė ne tik sužinoti kaip gaminamas šis alus, bet ir jo paragauti.