Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija

Prano Domšaičio galerija įsikūrusi Klaipėdos miesto istorinėje dalyje, keturiuose į vieną kompleksą sujungtuose XIX a. pab.–XX a. pirmosios pusės pastatuose. Galerija atidaryta 1973 m., ekspozicinis plotas – 1800 m², 22 salėse rodoma per 800 kūrinių.

Nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880–1965) kūryba.
Iš Mažosios Lietuvos kilęs P. Domšaitis, Karaliaučiaus dailės akademijos auklėtinis, po Pirmojo pasaulinio karo garsėjo Vokietijoje, po Antrojo – sulaukė pripažinimo Pietų Afrikoje. Įspūdingą 665 dailininko kūrinių kolekciją Lietuvai padovanojo Lietuvių fondas (JAV).
Rodomi 285 aliejiniai paveikslai, pastelės, akvarelės, ofortai ir piešiniai, siuvinėtos kompozicijos. P. Domšaitis tapė portretus, natiurmortus, tačiau svarbiausi jo kūryboje yra peizažai ir paveikslai bibliniais motyvais. XIX–XX a. pr. baldai, pagaminti pamario krašte, kiti taikomosios dailės dirbiniai kuria romantišką „dailininko namo atmosferą“.

Ypatingo lankytojų iš Lietuvos ir užsienio dėmesio sulaukia ilgalaikė paroda „Nuostabioji žemė. Dailininkai Rytų Prūsijoje. XIX a.–XX a. pirmos pusės tapyba ir grafika iš Aleksandro Popovo rinkinio“. Eksponuojami 276 kūriniai, pristatomas 141 dailininkas. Rodomi peizažai, figūrinės kompozicijos, sukurti Karaliaučiaus dailės akademijos profesorių ir studentų bei Nidos dailininkų kolonijos dalyvių.
Parodoje „Dionyzo Varkalio kolekcija. Iš Lietuvos dailės muziejaus Klaipėdos krašto XIX a.–XX a. pr. taikomosios dailės rinkinio“ eksponuojami porceliano, fajanso indai, bronzinės ir sidabrinės skulptūrėlės, medaliai, žvakidės, vazos, stalo reikmenys ir papuošalai mena Klaipėdos ir viso pamario krašto žmonių kasdienį gyvenimą.
Nuolatinė ekspozicija ir parodos išsamiai pristato įdomaus, mažai žinomo Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto dailės paveldo puslapius.
Dvi parodos supažindina su lietuvių išeivijos daile. Tai įspūdinga Vytauto Kašubos (1915–1997) skulptūrų ekspozicija „Žmogaus misterija“, kurioje eksponuojami medaliai, plaketės ir skulptūros, skirtos Lietuvos istorijai, taip pat plakto švino kompozicijos, lieto akmens skulptūros ir trys didingos reljefų sienos. Česlovo Janušo (1907–1993) paroda „Prie Baltijos ir prie Atlanto“ supažindina su vieno žymiausių lietuvių marinisto realistine tapyba. Parodoje eksponuojami Baltijos jūros, Atlanto vandenyno, Aukštaitijos, Žemaitijos gamtos vaizdai.
Galerijoje rengiamos šiuolaikinių Klaipėdos miesto, Lietuvos, užsienio dailininkų kūrybos parodos ir parodos iš muziejų fondų. Lankytojai kviečiami į kultūros vakarus, koncertus, susitikimus su dailininkais. Populiari renginių vieta vasarą – du jaukūs kiemeliai.

Nuo 1989 m. galerijoje veikia Meno pažinimo centras, kuriame vyksta edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems, yra erdvė, skirta vaikų, moksleivių, pedagogų kūrybos parodoms. Meno pažinimo centras rengia bendrus edukacinius projektus su įvairiomis ugdymo įstaigomis.

 

Darbo laikas:
II-VI 12:00-18:00
VII 12:00-17:00  

Paslaugos

Gimtadienis muziejuje

Gimtadienis muziejuje – tai ypatinga šventė su šeima, draugais, kupina kūrybos ir siurprizų.

 Kviečiame didelius ir mažus švęsti gimtadienį muziejuje: ypatingoje aplinkoje, meno kūrinių apsuptyje. Gauti dovanų kūrybos džiaugsmą ir juo apdovanoti savo svečius. Tema ir scenarijus aptariami užsakymo metu.

Gimtadieniai rengiami pirmadieniais–penktadieniais, nuo 9 iki 18.00 val., trukmė iki 2 val.

Bilieto kaina vienam vaikui – 0,30 €, suaugusiems – 0,60 €, šeimai – 1,80 €. Užsakymai priimami ir informacija teikiama tel. (8 46) 410 421; el. paštu menopazinimas.domsaitis@muziejus.ldm.lt

Edukacinės programos vidurinių ir vyresnių klasių mokiniams 2017–2018 mokslo metams

Skulptūrų labirintai

Pagal V. Kašubos skulptūros ekspoziciją.

Klaidžiodami V. Kašubos skulptūrų labirintais, aptarsime šios dailės rūšies ypatumus. Pabūsime ir pozuotojais, ir dailininkais, siekiančiais įamžinti judesį geometrinių formų dėlionėse, smėlio skulptūrose ar šešėlių teatro paveiksluose.

 

Kreivame veidrodyje 

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją, V. Kašubos skulptūros ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“.

Ar tinka man rūstus afrikiečio žvilgsnis? Ar atpažinsiu save kreivame veidrodyje? Iš kokių paveikslų kompiuteris padarė koliažą? „Matuodamiesi“ veido dalis ir emocijas, lavindami pastabumą, išmoksime piešti portretus, kurių nuotaikos keičiasi tiesiog akyse.

Priemonės: baltas popierius, spalvoti pieštukai.

 

Šviesa tunelio dugne

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją, Č. Janušo tapybos ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“.

Dailininkai mums meluoja! Kaip tikri iliuzionistai jie geba plokštumoje sukurti trimačio vaizdo iliuziją. Kompozicijas jie skaido į planus, tarp kurių mes galėsime pasivaikščioti. Perpratę keletą dailininkų gudrybių, kursime „tunelio“ paveikslą su besikeičiančia kompozicija.

Priemonės: baltas standus ir plonas popierius, paprastas pieštukas, žirklės, pieštukiniai klijai.

 

Apie didelius ir mažus dailės kūrinius

Pagal XVI–XX a. miniatiūrų ekspoziciją ir kitas parodas.

Pabandysime pažvelgti į paveikslus kitaip, suskaidysime miniatiūras į smulkiausius taškelius, sujungdami juos į naujus spalvų derinius ar kompozicijas, didesnes už mus pačius. Tyrinėsime tapytojų puantilistų naudotas taškavimo gudrybes ir mažas akmenukas taps mažu paveikslu.

Priemonės: akmenukai.

 

„Dailėraktis“

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją, V. Kašubos skulptūros ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“. 

Iššūkis kiekvienoje galerijos salėje! Žiūrėdami rankomis, liesdami akimis, susiskirstę į „šiltus“ ir „šaltus“, ieškosime slaptų dailės raktų, padėsiančių atverti duris į grafikos, tapybos ir skulptūros pasaulius.

Priemonės aptariamos užsakymo metu.

 

O tuo metu Klaipėdoje…

Pagal įvairias galerijos ekspozicijas.

Kas sieja karaliaus Mindaugo karūną su Klaipėdos įkūrimu? Ką apie mūsų miestą laiškuose rašė Vytautas Didysis? Kokią Klaipėdą išvydo Prūsijos karalienė Luizė, skubėdama į susitikimą su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu Bonapartu ir kokią matome mes? Kaip miesto istoriją atspindi buvę Liepų gatvės pavadinimai? Galerijoje eksponuojami kūriniai atskleis mums netikėtą ir turtingą Klaipėdos istoriją.

 

Damos, riteriai, kavalieriai, džentelmenai

Pagal XVI–XX a. miniatiūrų ekspoziciją ir kitas parodas.

Trys ryškiausi Vakarų Europos mados laikotarpiai atskleis, kaip viduramžių išdidžios damos ir narsūs riteriai XVIII a. tapo tikrais flirto meno žinovais, o XIX a. mokslo ir pramonės raida pavertė juos solidžiais džentelmenais su cilindrais ir drąsiomis moteris, vilkinčiomis vyriškas kelnes.

 

Apie vėduokles, pinigines ir tabakines

Pagal XVI–XX a. miniatiūrų ekspoziciją.

Nuo paukščio plunksnos iki ištaigingos vėduoklės, nuo maisto krepšelio iki stiklo karoliukais siuvinėtos piniginės, nuo kortų dėklo iki dėklo mobiliajam telefonui. Keliaudami per istoriją stebėsime, kaip keitėsi mus supantys daiktai.

 

Gaminame popierių 

Sužinoję, kas ir kada išrado popierių, gaminsime jį taip, kaip jis buvo gaminamas prieš kelis šimtus metų. Naudodami netikėčiausius produktus, išmoksime pakeisti popieriaus spalvą ir paįvairinti faktūrą.

Priemonės: popieriniai rankšluosčiai.

 

Švenčių laukia visi!

Patys sukursime mielas dovanėles artimiesiems ir draugams. Užsiėmimai vyksta mėnesį iki švenčių (Kalėdų, Valentino dienos, Velykų, Motinos ir Tėvo dienų). Temos ir priemonės aptariamos užsakymo metu.

 

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam mokiniui – 0,30 €

(mokytojai, lydintys mokinius į užsiėmimus, lanko nemokamai)

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais–penktadieniais 9.00–16.00, trukmė – 1 val.

Užsiėmimai vedami, atsižvelgiant į dalyvių amžių ir poreikius, bei pritaikomi specialiųjų poreikių mokiniams.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421 ir

el. p.: menopazinimas.domsaitis@muziejus.ldm.lt

 

Edukacinės programos ikimokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams 2017–2018 mokslo metams

PASAKOS MUZIEJUJE: KAS MUZIEJUJE GYVENA?

 

Kaip asiliukas draugą surado

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją.

Asiliukas iškeliavo į Afriką ieškoti savo draugo dailininko… Pasekę pasaką ir apžiūrėję paveikslus, iliustruosime knygelę, kurią žiūrėsime dideliame ekrane.

Priemonės: baltas standus popierius, spalvoti pieštukai.

 

Kaip žuvytė vandenyną perplaukė

Pagal Č. Janušo tapybos ekspoziciją.

Žuvytė iš mažo ežerėlio perplaukė neaprėpiamą vandenyną! Paveikslai pakvies mus į nuotykių kupiną kelionę, iš kurios sugrįšime sukūrę žuvytės keliauninkės atvaizdą.

Priemonės: spalvotas plonas popierius, žirklės, pieštukiniai klijai.

 

Apie geležinį vilką ir Lietuvos kunigaikščių žygius  

Pagal V. Kašubos skulptūros ekspoziciją.

Kunigaikštis susapnavo pranašišką sapną ir įkūrė naują sostinę, o tuo metu prie Baltijos jūros… Pasekę pasaką ir apžiūrėję skulptūras, lipdysime pasakos veikėjus. 

Priemonės: plastilinas.

 

Kartą senojoje Klaipėdoje 

Pagal parodą „D. Varkalio kolekcija“.

Prekeiviai iš tolimiausių kraštų atkeliaudavo į senosios Klaipėdos turgų. Bet vieną dieną turguje prasidėjo keisti įvykiai… Pasekę pasaką ir apžiūrėję eksponatus, kursime lėlytes ir vaidinsime linksmas istorijas.

Priemonės: baltas standus popierius, žirklės, spalvoti pieštukai, pieštukiniai klijai.

 

ŽAIDŽIAME, KURIAME, MOKOMĖS

Kiekvienam paukšteliui savi nameliai

Pagal parodas „D. Varkalio kolekcija“ ir „Nuostabioji žemė“.

Vienas paukštis susuko lizdą melduose, kitam – prireikė inkilo. Trečias ūbauja paveikslo gilumoje, ketvirtas – linksmai cypsi vitrinos kamputyje, o penktojo radome tik pėdutes… Paslaptingi garsai ir pėdsakai, painūs užduočių labirintai padės geriau pažinti mūsų paukščius ir atrasti jiems namus.

Priemonės: baltas standus popierius, spalvoti pieštukai.

 

Šarangė varangė po suolu susirangė 

Pagal parodas „D. Varkalio kolekcija“ ir „Nuostabioji žemė“.

Jei įminsime keletą mįslių, paslaptingi personažai – lapė ir šuo – palydės mus į stebuklingą gyvūnų pasaulį, kuris yra čia pat, paveiksluose. Jame ne tik susipažinsime su laukiniais ir naminiais gyvūnėliais, bet ir prakalbinsime juos. Kelionę baigsime lėlių-gyvūnų teatro scenoje.

Priemonės: spalvotas plonas popierius, spalvoti pieštukai, pieštukiniai klijai, žirklės.

 

Metų laikų malūnas

Pagal Č. Janušo tapybos ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“.

Suksime metų laikų ratą ir stebėsime, kaip pavasarį iš ledo gniaužtų išsivaduoja upelis. Vasarą mėgausimės jūra, grožėsimės rudeniniu mišku ir klausysimės siautėjančios pūgos. O visas metų laikų spalvas įkurdinsime malūno sparnuose.

Priemonės: baltas standus popierius, paprasti pieštukai, akvarelė, teptukai.

 

Diena, naktis ir jūra

Pagal Č. Janušo tapybos ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“.

Susipažinę su tapybos žanru marina, sukelsime jūroje bangas, apšviesime naktinį dangų spalvotomis žvaigždėmis ir kursime erdvinį atviruką su per bangas šokinėjančiu mėnuliu. Ar jis kada nors susitiks su saule?

Priemonės: standus ir plonas popierius, vaškinės kreidelės, pieštukiniai klijai.

 

„Dailėcėlė“

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją, V. Kašubos skulptūros ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“.

Kaip mokomės abėcėlės, taip pažintį su trimis dailės rūšimis – grafika, tapyba ir skulptūra – pradėsime nuo dailės pradžiamokslio, „dailėcėlės“. Galerijos salės taps išradingų jaunųjų dailininkų dirbtuvėmis, kuriose drąsiai eksperimentuojama su linijomis, spalvomis ir formomis.

Priemonės aptariamos užsakymo metu.

 

Veidrodėli, pasakyk!

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją ir parodą „Nuostabioji žemė“. 

Įsižiūrėkime į galerijoje eksponuojamus portretus: išdidūs karaliai, linksmi žvejai, puošnios damos… O jei „pasimatavus“ karalienės Luizės… lūpas? Arba savo šypseną priderinus prie afrikietės akių? Keisdami veido bruožus, mimiką ir nuotaikas, tapsime naujų portretų kūrėjais.

Priemonės: plastilinas.

 

Taškas, taškas, pagaliukas ir išeina… žmogeliukas! 

Pagal V. Kašubos skulptūros ekspoziciją.

Kokią geometrinę formą primena žmogaus galva? Ar skiriasi rūstaus karžygio ir svajingos mergaitės šešėliai? Ar padės linksmos užduotys pavaizduoti sėdintį, gulintį, stovintį, bėgantį žmogų nenaudojant nei linijų, nei spalvų?

Priemonės: spalvotas standus ir baltas plonas popierius, pieštukiniai klijai.

 

Kaip lietuvininkai darbus dirbo  

Pagal parodą „Nuostabioji žemė“.

Klaipėdos krašto gyventojai nuo seno mokėjo daug darbų: valtis iš marių į jūrą tempti, per kopas namus nešti, vaikščioti stypynėmis per durpynus ar net marių dugnu! Įsėdę į žuvininko kurėną ne tik žuvį gaudysime, bet ir pasakojimų klausysime, tik ar juos suprasime… Sukurtame lankstinyje-žaidime įkurdinsime žveją, kuris akimirksniu taps naru arba linksma senute.

Priemonės: baltas standus popierius, spalvoti pieštukai.

 

Staleli, pasidenk!  

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją ir parodą „D. Varkalio kolekcija“.

Ar gali prie vieno vaišių stalo susitikti skirtingi pasauliai? Sugrūdę kukurūzus ir ant laužo išvirę košę, sėsime į bendrą ratą su Pietų Afrikos gyventojais. Kai persikelsime į senąją Klaipėdą, trauksime iš indaujos porceliano lėkštes, sidabro šaukštelius ir mėgausimės „kafija“. Praktinėje dalyje šventę nupiešime.

Priemonės: standus popierius, spalvoti pieštukai, žirklės, pieštukiniai klijai.

 

Vėduoklės ir „veiduoklės“

Pagal XVI–XX a. miniatiūrų ekspoziciją.

Kada medžio lapas tapo labai praktiška puošmena? Kokias vėduokles naudojo rūmų damos, o kokias –

bebaimiai japonų kariai? Nepaprastas istorijas įamžinsime besikeičiančių veidų „veiduoklėse“.

Priemonės: baltas plonas popierius, žirklės, spalvoti pieštukai.

 

Maži taškeliai – dideli paveikslai

Pagal XVI–XX a. miniatiūrų ekspoziciją.

Mažas Taškelis nenorėjo būti mažame kūrinėlyje, todėl išėjo didelių paveikslų ieškoti…  Interaktyvioje Taškelio kelionėje su padidinamuoju stiklu stebėsime miniatiūrų pasaulį, atlošę galvas kalbinsime skulptūras milžines ir surasime didžiausią paveikslą. Praktinėje dalyje taškuosime.

Priemonės: baltas popierius, akvarelė.

 

Mažieji alchemikai: gaminame popierių 

Sužinoję, kas ir kada išrado popierių, tapsime tikrais alchemikais, kurie ne tik gamina popierių, bet naudodami įvairias priemones, moka pakeisti jo spalvą ir faktūrą. 

Priemonės: popieriniai rankšluosčiai. 

 

Švenčių laukia visi!

Sukurkime šventinius papuošimus ir mielas dovanėles artimiesiems ir draugams. Užsiėmimai vyksta mėnesį iki

švenčių (Kalėdų, Valentino dienos, Velykų, Motinos ir Tėvo dienų). Temos ir priemonės aptariamos užsakymo metu.

 

Gimtadienis muziejuje

Kiekvienam iš mūsų svarbiausią šventę galima surengti ypatingoje vietoje – muziejuje. Pabandykite, Jums tikrai patiks. Temos ir priemonės aptariamos užsakymo metu.

 

 

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam vaikui – 0,30 € (mokytojai, lydintys vaikus į užsiėmimus, lanko nemokamai)

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais–penktadieniais 9.00–16.00, trukmė – 1 val.

Užsiėmimai vedami, atsižvelgiant į dalyvių amžių ir poreikius, bei pritaikomi specialiųjų poreikių vaikams.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421 ir

el. p.: menopazinimas.domsaitis@muziejus.ldm.lt

 

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
El. p. domsaitis.galerija@muziejus.ldm.lt

Edukacinė programa „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“

Edukacinė programa

Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai

Skirta visoms amžiaus grupėms.

Pagal P. Domšaičio nuolatinę kūrybos ekspoziciją.

 

Pasitelkę interaktyvią projekcinę sieną ir kitas galerijoje įdiegtas naujoves, mokysimės žiūrėti ir „pamatyti“ dailės kūrinius, juos analizuoti. Eksperimentuosime pasitelkdami šviesą ir spalvas, o galiausiai su muzika „įžengsime“ į paveikslą.

 

Plačiau apie programą ir užsiėmimus

 

Prieš dvejus metus Prano Domšaičio galerijoje buvo įgyvendintas inovatyvus projektas „Interaktyvi projekcinė siena nuolatinėje P. Domšaičio kūrybos ekspozicijoje“, kurio tikslas – muziejaus ekspozicijų pritaikymas vaikams ir jaunimui. Projekto rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Nuolatinėje P. Domšaičio kūrybos ekspozicijoje buvo įrengta į žmogaus judesius per atstumą reaguojanti interaktyvi projekcinė siena. Panaudojus P. Domšaičio paveikslų skaitmeninius vaizdus, buvo sukurta speciali programa. Lankytojas, atsistojęs prieš projekcinę sieną, pamato savo atvaizdą demonstruojamame paveiksle. Keli kiekvieno paveikslo variantai (spalvotas, spalvotas su išryškinta paviršiaus faktūra, grafinis, nespalvotas reljefinis) leidžia geriau suvokti paveikslo kompoziciją, piešinį, spalvinę gamą, palyginti jį su originalia kompozicija. Virtualus buvimas paveiksle padeda vaikams, jaunimui nagrinėti kūrinio kompoziciją, keisti ir papildyti jos pirminį variantą.

Projekcijoje naudojami trys P. Domšaičio aliejinės tapybos paveikslai eksponuojami toje pačioje salėje. Prie jų pateikiama išsami informacija: kokie veikėjai vaizduojami paveiksluose, ką jie reiškia ir ką veikia, schemose nagrinėjamos kompozicija, spalvinė struktūra, tapymo būdai, kitos meninės raiškos priemonės. Ši informacija padeda įsigilinti į paveikslus ir improvizuoti virtualiame vaizde. 

 

Edukacinę programą „Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai“ sudaro du užsiėmimai:

 

Pirmas žingsnis – spalva ir detalė

 

Pirmo užsiėmimo metu apžiūrimos dvi tapybos ekspozicijos: ekspresionisto Prano Domšaičio ir realisto Česlovo Janušo, aptariami realistinės ir ekspresionistinės dailės skirtumai. Dalyviai savais žodžiais apibudina pasirinktus dailininkų paveikslus, nusako pirmus įspūdžius, nuotaikas. Po to išklauso muziejininkų parengtus planšetinio audiogido tekstus apie paveikslus, palygina ir įvertina. Naudodamiesi galerijos informaciniame terminale įdiegtais interaktyviais ekspozicijų planais dalyviai ieško pažymėtų kūrinių pagal jų fragmentus. Aptariamas paveikslų koloritas, atliekami praktiniai eksperimentai su spalvomis. Kalbama apie P. Domšaičio paveiksluose pasakojamas istorijas, naudojantis interaktyviais žemėlapiais kuriama gyvenimo istorija. Užsiėmimo metu naudojami ir grafoprojektoriai: skaidrių persiklojančių vaizdų pagalba pratęsiami paveikslai, komponuojamas „tikro gyvenimo ratas“. Šioje užsiėmimo dalyje nagrinėjama detalės ir fakto svarba, ieškoma paveikslo ir tikrovės paralelių.

Praktinėje dalyje surengiama viktorina, kuriami „spalvų barometrai“, „šalčiausi“ ir „karščiausi“ darbai, iš įvairių iškarpų fragmentų koliažo technika arba pasinaudojant magnetinėmis lentomis montuojamos kompozicijos, kurių tikslas stebėti, kaip keičiasi vaizdo prasmė, pobūdis, nuotaika dekonstruojant motyvus, detales, keičiant pirmines daiktų spalvas.

 

Antras žingsnis – figūra ir aplinka

 

Antras programos užsiėmimas vyksta nuolatinėje tapytojo Prano Domšaičio kūrybos ekspozicijoje ir interaktyvios projekcinės sienos salėje. Dalyviai apžiūri salėje eksponuojamus tris P. Domšaičio paveikslus („Pamokslininkas“, „Vaikai, grūdantys kukurūzus“, „Bėgimas į Egiptą“), kurie naudojami interaktyvios projekcijos programoje. Aptariama, ką veikia paveiksluose nutapyti žmonės, kaip juos vaizduoja dailininkas. Dalyviai skiriami į dvi grupes. Viena grupė piešia matytų paveikslų eskizus iš atminties, aptaria kompoziciją. Kita grupė eksperimentuoja su interaktyvia projekcija: „įžengę į paveikslą“ papildo kompoziciją, rankų judesiais valdomais efektais kuria „naujus“ paveikslus. Grupėms pasikeitus vietomis, prie interaktyvios projekcijos buvę dalyviai eskizuose įtvirtina naujas kompozicijas ir spalvines schemas. Užsiėmimo pabaigoje palyginami ir aptariami abiejų grupių eskizai. Analizuojama, kaip žmogaus figūra įtakoja aplinką (šiuo atveju – paveikslo erdvę, į kurią virtualiai įžengiama) ir kaip paveikslo erdvė keičia mūsų asmeninę erdvę.

 

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam vaikui – 0,30 € (mokytojai, lydintys vaikus į užsiėmimus, lanko nemokamai)

Užsiėmimai vyksta pirmadieniais–penktadieniais 9.00–16.00, trukmė – 1 val.

Užsiėmimai vedami, atsižvelgiant į dalyvių amžių ir poreikius, bei pritaikomi specialiųjų poreikių vaikams.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421 ir

el. p.: menopazinimas.domsaitis@muziejus.ldm.lt

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
El. p. domsaitis.galerija@muziejus.ldm.lt

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!