Klaipėdos laikrodžių muziejus

1979 m. Lietuvos dailės muziejus įsteigė Laikrodžių skyrių, o 1984 m. restauruotame XIX a. pastate atidarytas Lietuvos dailės muziejaus padalinys – Klaipėdos laikrodžių muziejus, vienas unikaliausių muziejų Šiaurės Europoje.
Muziejaus kiemelyje įrengtas Saulės laikrodžių parkas.

Laikrodžių muziejaus ekspoziciją sudaro dvi dalys. Pirmame aukšte atskleidžiami laiko matavimo principai ir laikrodžių konstrukcijų raida nuo senovės iki šių dienų. Lankytojai supažindinami su kalendoriais, senoviniais saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais ir kitais laikrodžiais.
Antrame aukšte atskleistas mechaninių laikrodžių formų ir dizaino kitimas nuo renesanso iki moderno stilių (XVI–XX a.). Ekspozicijoje pristatomi garsių Europos ir Lietuvos laikrodininkystės meistrų – vilniečio Teodoro Tarasovigo (Theodor Tarasowig), šveicarų Abrahamo Lui Bregė (Abraham Louis Breguet) ir Teodoro Pereto (Theodore Perret) bei kitų darbai.
Ekspozicijoje yra per 1700 originalių bei retų laikrodžių ir rekonstrukcijų. Laikrodžių ekspozicija papildyta atitinkamo stiliaus baldais, interjero detalėmis, graviūromis.

Muziejuje veikia ilgalaikės parodos:
• „Laikrodžių muziejaus pastato istorija“ – eksponuojamos 1914–1924 m. muziejaus pastato interjero nuotraukos;
• „Barokas – stebuklinga Š. Bulio technika“ – eksponuojami XVIII–XIX a. baroko ir neobaroko stiliaus prabangūs jūrinio vėžlio kiautu dengti laikrodžiai ir baldai.

Laikrodžių muziejuje organizuojamos lygiadienių ir saulėgrįžų šventės „Saulės takas ratu“, akcijos „Muziejų naktis“ renginiai. Muziejuje ir kiemelyje vyksta įvairūs renginiai klaipėdiečiams ir miesto svečiams, o šeštadieniais ir sekmadieniais vidudienį (12.00–12.30 val.) kiemelyje galima nemokamai klausyti kariljono varpų muzikos koncertų, pažaisti įvairius viduramžių žaidimus, adaptuotus laiko tema.

 

Darbo laikas: 
II-VI 12:00-18:00 val.
VII 12:00-17:00 val.

 

Kaina: suaugusiems 1,80 €, moksleiviams 0,90 €.
Gido paslauga lietuvių k. 10,00 €, užsienio k. 15,00 €.

Paslaugos

Edukacinė programa: laikas ir žaidimai

Laikrodžių muziejauas parke naujam sezonui atidaroma viduramžių lauko žaidimo aikštelė pritaikyta laiko tema.

Kviečia atvykti į edukacinį užsiėmimą "Laikas ir žaidimai". Visi kartu žaisime, atliksime užduotis ir mokysimės pažinti Saulės sistemą, metų laikus, valandas ir minutes.

Registracija: tel. 8 46 410 413, 8 46 410 417

Užsiėmimo kaina:
Vaikams 0,30 Eur, suaugusiems 0,60 Eur

Edukacinė programa: Meno pinklės

Užsiėmimas skirtas 8–12 kl.

Užsiėmimo metu giliname žinias apie meno epochas. Kiekvienas dalyvis gauna po planšetinį kompiuterį su  įdiegta specialia aplikacija. Visi tampame detektyvais, klaidžiojame po muziejaus ekspozicines sales ir bandome įveikti suktas užduotis. 

Tik geriausi detektyvai gali išnarplioti meno pinkles!

Trukmė: 60 – 90 min.

Priimamos moksleivių grupės iki 18 asmenų.

O tuo metu Klaipėdoje laiką suprato ir skaičiavo…

Užsiėmimas skirtas 3–6 kl.

Edukacinės-kūrybinės saulės laikrodžių atsiradimo istorijos pamokėlės. Užsiėmimo metu užduočių pagalba atsakysime į klausimus: kokie yra pirmieji laiko matavimo prietaisai, kaip klaipėdiečiai suvokė laiką ir kokius prietaisus pasigamino jam skaičiuoti XIII–XV a.

Antroje užsiėmimo dalyje pasigaminsime saulės laikrodį.

Trukmė: 45–60 min.

 

Šimtas kalendoriaus mįslių

Užsiėmimas skirtas 2–5 kl.

Užsiėmimo metu bandome įminti kalendoriaus atsiradimo, pasikeitimo priežastis ir mįsles. Nukeliausime į senovės laikus ir aiškinsimės, kokiais kalendoriais mūsų protėviai skaičiavo dienas, savaites, metus. Apžiūrėsime primityvių kalendorių modelius ir visi kartu išsiaiškinsime jų veikimo principą.

Antroje užsiėmimo dalyje kiekvienas pasigaminsime kalendorių.

Trukmė: 45–60 min.

Astronomijos ABC

Užsiėmimas skirtas 3–5 kl.

Užsiėmimo metu kartu išsiaiškinsime astronomijos paslaptis, pakeliausime po Visatos platumas. Teoriškai pažinsime Saulės sistemą, daugiau sužinosime apie planetas, kitus dangaus kūnus. Antroje užsiėmimo dalyje įgytas žinias įtvirtinsime, gaminant Saulės sistemos modelį: iš kartono iškirpsime Saulę, planetas, jas nuspalvinsime, sujungsime į modelį.

Trukmė: 45–60 min.

Išmanioji edukacija „Zodiako žvaigždynai“

Užsiėmimas skirtas 3–8 kl.

Užsiėmimo metu naudojami planšetiniai kompiuteriai su įdiegta specialia aplikacija. Visi kartu susipažįstame su žvaigždynais, zodiako ženklais. Edukacinės aplikacijos pagalba ir kitomis pagalbinėmis priemonėmis mokomės juos pažinti. Antroje dalyje pasigaminame tamsoje šviečiantį savo žvaigždyną, kad atrastume jį nakties danguje.

Trukmė: 60 min.

Gamtos laikrodis

Užsiėmimas skirtas 3–6 kl.

Susipažinsime su gėlių, paukščių ir paties žmogaus biologiniais laikrodžiais. Sužinosime, kuriomis valandomis išsiskleidžia ir užsidaro žiedai įvairiose augaluose, kelintą valandą aktyviausiai  gieda paukščiai, kokie pokyčiai vyksta žmogaus organizme kas valandą.

Demonstruojamos skaidrės su gėlių laikrodžiais įvairiose pasaulio šalyse, klausomės paukščių balsų įrašų, aptariame žmogaus biologinį laikrodį.

Trukmė: 45 min.

Laiko skaičiavimas senovėje

Užsiėmimas skirtas 2–8 kl.

Patirsite, kaip šešėlis slenka saulės laikrodžiu, kaip vandeniu matuoti laiką, jaukiai degs ugnies laikrodžiai, byrės smėlis. Papildysime žinias apie Babilono, Senovės Egipto, Graikijos, Viduramžių Europos laiko skaičiavimo priemones – saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžius. Šios civilizacijos davė pradžią kalendoriams ir dabartiniam valandų skaičiavimui.

Demonstruosime senovinių saulės, vandens, ugnies, smėlio laikrodžių modelių veikimo principus. Patys pilsime vandenį į vandens laikrodžius ir skaičiuosime jo išbėgimo trukmę, deginsime žvakę ir stebėsime kaip “sudega” mūsų laikas. Mokysimės, kaip juos pasigaminti.

Trukmė: 45 min.

Laiko matai

Užsiėmimas skirtas 3–8 kl.

Kas yra laikas? Paprasčiausiais atsakymas galėtų būti, jog laikas yra tai, ką rodo laikrodžiai. Bet laikrodį sustabdžius, laikas vis vien eina. Užsiėmimo metu išsamiau susipažinsime su laiko matų istorija, kaip laiką žmonija suvokė, matavo anksčiau ir dabar. Užsiėmimas susideda iš dviejų dalių: pirmoje dalyje, pasitelkę saulės sistemos modelį, teoriškai bandysime išsiaiškinti atskirus laiko matus: kas yra metai, mėnuo, para, savaitė, valanda, minutė, sekundė, milisekundė. Antroje dalyje minsime mįsles, spręsime galvosūkius.

Trukmė: 45 min.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!