Kalvystės muziejus

Veikianti kalvė pačiame Klaipėdos miesto centre! Apsilankykite Kalvystės muziejuje ir įsitikinkite patys. Muziejus įsikūręs rekonstruotame pastate, priklausiusiam žinomam Klaipėdos šaltkalviui Fr. Grimui (Fr. Grimm). Kiemelyje Jus pasitiks Klaipėdos krašte kaldinti metaliniai kryžiai. Kalvėje - autentiški įrankiai, dumplės, žaizdras, dar menantys žymų meistrą G. Kackę (G. Katzke). Muziejuje rasite tik uostamiesčiui būdingas kaltines vėtrunges ir tik čia galėsite pamatyti, kokiomis klumpėmis avėjo arkliai. 

Kaina: suaugusiems 1,45 €, moksleiviams 0,72 €, vaikams iki 7 m. - nemokamai.

 

G. Kackės kalvės istorija

Jau XVI a. minimi Klaipėdos kalviai. Kalviai, vėliau ir šaltkalviai, aprūpindavo miesto statybas kaltinėmis vinimis, darė durų ir langų apkaustus, vėjarodžius, gatvės žibintus, turėklus, dureles ir apkaustus krosnims.
Klaipėdos krašto amatai (tarp jų ir kalvystė) turi ne tik senas tradicijas. XVI–XVIII a., o ypač XIX a. jie buvo griežtai reglamentuojami pagal Prūsijoje įvestus valdžios įstatymus.
XIX a. viduryje Klaipėdos krašto kalviai pradeda lieti ir kalti metalinius kryžius ir kapinių tvoreles visame krašte.
Daugiausia kapinių paminklai ir tvorelės XIX a. pabaigoje buvo gaminami Klaipėdos miesto kalvėse. Jų buvo keletas: Kepėjų g. 10, Puodžių g. 14, Šaltkalvių g. 1 (G. Kackės kalvė-šaltkalvė) ir kt.
XIX a. pabaigoje Šaltkalvių gatvėje įsikuria garsus Klaipėdoje ir visame krašte kalvis Gustavas Kackė (Gustav Katzke) su savo mokiniais. Kalvė pradėjo veikti 1895 m. Joje buvo priimami užsakymai žemės ūkio padargų gamybai, architektūrinėms senamiesčio namų puošybos detalėms, bet labiausiai G. Kackę išgarsino meniški kryžiai, kapinių tvorelės ir varteliai. 1978 m. Vilkyčių kapinėse (Šilutės raj.) buvo rastas originalios formos paminklas su gamintojo antspaudu – „H. G. Katzke Landw. Maschinen. Memel“. Tą veiklą patvirtina ir paties G. Kackės skelbimai 1911–1914 m. laikraščiuose.

G. Kackė buvo vienintelis Klaipėdos krašto kalvis, turėjęs tarptautinį sidabro medalį už meninę kalvystę. Jo kalvė veikė iki 1944 m., kol frontui artėjant prie Klaipėdos G. Kackė pasitraukė į Vokietiją.

Paslaugos

Edukacija

Baltiškųjų papuošalų gamyba

Užsiėmimas skiriamas 3–12 klasių mokiniams.
Pamokos metu mokiniai sužinos apie senosios juvelyrikos technologijas, baltų papuošalų įvairovę, ornamentus, jų prasmę. Praktinės užsiėmimo dalies metu mokiniai iš žalvario žaliavos gaminsis kuršiškus papuošalus.
 
Užsiėmimų laikas:
II–V nuo 10.00 iki 16.00 val.
 
Grupės dydis: nuo 10 iki 25 žmonių
Kaina – 1,16 Eur užsiėmimo dalyviui
Užsiėmimo trukmė: 1 val.
Užsiėmimai vedami tik lietuvių kalba
 
Išankstinė registracija į šį užsiėmimą tel. +370 46 410526
 
Užsiėmimų vieta: Kalvystės muziejus (Šaltkalvių g. 2/2a, Klaipėda)

Muziejaus darbo laikas
2018-05-26 Tai bent muziejus. Miesto senamiestyje, Tarsi Mažosios Lietuvos muziejaus filialas, tačiau jokios informacijos apie darbo laiką. Jokios! Bent parašykit, kad dirba pagal išankstinį susitarimą ar iškvietimą ...