Mišios Lietuvai

Mišios Lietuvai

Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia
(Savanorių g. 4., Klaipėda)
Choras „Jauna muzika“
Meno vadovas Vaclovas Augustinas
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistės: Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai).
Dalyvauja Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Vaclovas Augustinas
Programa: Vaclovas Augustinas – „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“.

Pernai, Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį, „Pax et Bonum“ iniciatyva įvyko kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Vaclovo Augustino kūrinio „Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“ premjera. Perpildytoje Vilniaus Bernardinų bažnyčioje ilgai netilo ovacijos autoriui ir atlikėjams, tarp kurių buvo V. Augustino vadovaujamas choras „Jauna muzika“ ir Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras. Minėti kolektyvai, taip pat solistės Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai) irAlfonso Vildžiūno vadovaujamasKlaipėdos choras „Aukuras“ dalyvaus atliekant kūrinį Klaipėdoje.
 
Kompozitorius ir dirigentas V. Augustinas sako: „Tradicija rašyti mišias įvairioms svarbioms istorinėms datoms ar įvykiams paminėti Europos muzikos istorijoje gyva jau daugiau nei 1 500 metų. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad, minint valstybės atkūrimo šimtmetį, tokia pareiga ir privilegija teko ir man. Kas man yra Tėvynė? Kai pagalvoju apie tai, iš atminties išnyra lyg akmenyje iškaltos psalmės eilutės:
Tebūnie taika tavo bokštuos. Tavo rūmai teklesti. Tebūnie čia gerovė. Jeigu Viešpats nestato namų, veltui triūsia statytojai. Jeigu Viešpats nesaugo miesto, veltui budi sargyba.
 
Labai tikiuosi, kad mano kūrinys sutelks klausytojus ne tik stipriam estetiniam išgyvenimui, bet ir nuoširdžiai maldai už Tėvynę“.

  • 2019-10-03  nuo 18:30
2019-10-03 18:30 2019-10-03 18:30 Europe/Vilnius Mišios Lietuvai Renginio laikas: 18.30 val.  Renginio vieta: Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia (Savanorių g. 4., Klaipėda) Choras „Jauna muzika“ Meno vadovas Vaclovas Augustinas Klaipėdos kamerinis orkestras Meno vadovas Mindaugas Bačkus Solistės: Ieva Skorubskaitė, Ieva Gaidamavičiūtė (sopranai). Dalyvauja... --- //www.klaipedainfo.lt/index.php?module=events&action=event&id=7612 Klaipėdos koncertų salė , Šaulių g. 36, Klaipėda, Klaipėdoje