• Kontaktai
  • Naujienos

Teatrai

Klaipėdos dramos teatras

Teatro g. 2, Klaipėda, LT-91248
Tel.: +370 46 314464
El. paštas: info@kldteatras.lt
www.kldteatras.lt

Bilietų kasa: +370 46 314453,
elektroninis paštas bilietukasa@kldteatras.lt

Klaipėdos dramos teatro pradžia laikomi 1935 m., kai į Klaipėdą buvo perkeltas uždarytasis Šiaulių dramos teatras. Pavadintas Klaipėdos valstybiniu teatru veikė iki 1939 m. pavasario, t. y. iki Klaipėdos krašto aneksijos. Pirmajai lietuvių aktorių trupei Klaipėdos teatre vadovavo Juozas Stanulis.

2015 m. lapkričio 7 d. įvyko iškilmingas teatro pastato atidarymo renginys Teatras tapo vienu moderniausių Baltijos regione. Apatinėse teatro patalpose sumontuota moderni hidraulinė įranga, išskirtinė garso bei apšvietimo aparatūra. Automatiškai valdoma scena gali judėti kartu su žiūrovų parteriu. Kėlimo mechanizmai ir sceną, ir patį parterį gali kilnoti įvairiais lygiais, sukinėti į šonus. Paslėpus grindyse kėdes, plokštumas įmanoma sulyginti taip, kad žiūrovų salė ir scena taptų vientisa erdve, tinkančia ne tiktai teatro pastatymams. Be to, įrengtas teatro muziejus, kuris primins šios kultūros įstaigos praeitį.

 

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

Danės g. 19, Klaipėda, LT-92111
Tel. +370 46 397404,
El. paštas: teatras@klaipedosmuzikinis.lt
www.klaipedosmuzikinis.lt

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – muzikinis teatras Klaipėdoje, didžiausias profesionalaus meno kolektyvas visame Vakarų Lietuvos regione. Danės g. 19, LT-92111 Klaipėda. Muzikinis teatras Klaipėdos, Vakarų Lietuvos žiūrovams ir svečiams pristato aukščiausio profesinio lygio muzikinius spektaklius bei koncertines programas.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras įkurtas 1987 m. sausio 1 d. Teatro branduolį sudarė 1956-1986 m. veikęs Klaipėdos liaudies operos teatras. Pirmasis spektaklis, kurį 1987-aisiais parodė klaipėdiečiai, buvo debiutuojančios kompozitorės A. Žigaitytės opera „Mažvydas“ pagal J. Marcinkevičiaus dramą (dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierius Gintas Žilys, dailininkė Virginija Idzelytė).

 

Šokio teatras „PADI DAPI Fish“

Herkaus Manto g. 31, Klaipėda
Tel.: +370 672 29267, +370 611 14800
El. paštas: padidapifish@gmail.com
Sekite naujienas mūsų  Facebook paskyroje: Šokio teatras PADI DAPI Fish
www.padidapifish.lt

„PADI DAPI Fish“ - tai menininkų asociacijos „Žuvies akis“ iniciatyva įkurtas šiuolaikinio šokio teatras. Pagrindinis teatro tikslas yra populiarinti šiuolaikinio šokio žanrą Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje. Šio teatro spektakliai išsiskiria tarpdisciplinine kūryba, kuri jungia įvairias meno formas, kultūrinį paveldą.
„PADI DAPI Fish“ - jau užsitarnavo  vardą ir auditoriją, teatro spektakliai apdovanojami bei nominuojami įvairiomis premijomis. Teatras nuolat ieško naujų raiškos būdų, intensyviai bendradarbiauja su  įvairių disciplinų kūrėjais, menininkais.  Spektakliai keliauja po šokio, meno, muzikos festivalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, teatro nariai dalyyvauja tarptautiniuose Europos tinkluose (Kedja, Identity Move etc.). „PADI DAPI Fish“ skiria dėmesį skirtingoms auditorijoms organizuodamas edukacinius užsiėmimus, seminarus, meno stovyklas, atviras repeticijas.

 

Klaipėdos lėlių teatras

Vežėjų g. 4, Klaipėda LT-91246
Tel. +370 46 239932
El. paštas: info@klaipedosleliuteatras.lt
klaipedosleliuteatras.lt

Teatro kasa dirba: pirmadieniais kasa nedirba
II-V 10.00-17.00 (pietų pertrauka 12.00-13.00) ;VI-VII 10.00-13.00

Teatro darbo laikas: II-V 10.00-17.00


Klaipėdos lėlių teatras – vienas jauniausių ir perspektyviausių nepriklausomų lėlių teatrų Lietuvoje – nuolat ieško naujų lėlių teatro meninės kalbos būdų, yra šiuolaikiškas, kokybiškas, reprezentatyvus, įdomus ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Klaipėdos lėlių teatro misija – supažindinti Klaipėdos bei Klaipėdos krašto vaikus ir jaunimą su tradiciniu ir netradiciniu lėlių teatro menu, ugdyti jų intelektualines, kultūrines žinias bei formuoti vaiko ir jaunuolio vertybinę sistemą.
Klaipėdos lėlių teatras - vienintelis profesionalus, repertuarinis lėlių teatras Vakarų Lietuvoje.
„Jeigu reikėtų rinktis kultūros įstaigą, labiausiai besirūpinančią jauniausios kartos lavinimu, ugdymu, kultūriniu švietimu, į pirmas gretas greičiausiai stotų Klaipėdos lėlių teatras, kuriame pastaruoju metu gimsta įvairūs spektakliai ir iniciatyvos, orientuotos į mažiausius žiūrovus“ – rašo teatrologė Gitana Gugevičiūtė.
Teatrologai vertina Klaipėdos lėlių teatrą kaip vieną stipriausių, ambicingiausių lėlių teatrų mūsų šalyje. Šis teatras, reguliariai vaidindamas vaikams, organizuodamas įvairius edukacinius projektus, uostamiestyje užpildo svarbią teatro kultūros jaunai (taip pat ir suaugusiųjų) publikai nišą.

 

Klaipėdos jaunimo teatras

Bangų g. 5A (Kultūros fabrike), Klaipėda, LT91250
Tel. +370 686 53577
El. paštas: kjtvadyba@gmail.com
www.kjt.lt

Klaipėdos jaunimo teatro sukūrimas, tai dar vienas žingsnis, kurį žengia Valentino Masalskio vadovaujama „trupė p.s.". Šios trupės tikslas išlieka tas pats – tai nuolatinė teatro, gebančio sudominti žiūrovą, paieška, nebijant kartais netikėtų, originalių sprendimų tiek formos, tiek turinio aspektu. Ši paieška apjungia ne tik tradicinę dramą, bet ir muziką, judesį, ritmiką, šviesos meną. Trumpai tariant, Klaipėdos jaunimo teatras sieks išlikti atviras, būtent tai ir simbolizuoja šio teatro pavadinimas. „Mums jaunimas, tai ne amžiaus grupė, o gyvybingumas, žingeidumas, nenutrūkstantis noras tobulėti ir tobulinti aplinką, kurioje gyvename“,- teigia Klaipėdos jaunimo teatro kolektyvas, kurį papildė 2011m. Klaipėdos Universitete surinktas aktorių kursas.

 

Apeirono teatras

Turgaus g.16/Tiltų g.12, Klaipėda
Tel. +370 674 86656
apeirontheatre.net

Apeirono teatras – tai jauniausias Klaipėdoje profesionalus teatras, įkurtas jaunų režisierių Gretos Kazlauskaitės ir Eglės Kazickaitės iniciatyva. Pagrindiniai teatro siekiai – kūrybinė nepriklausomybė bei eksperimentavimo galimybės. Teatro prioritetas – tai komandinė kūryba, kūrybinis procesas, proto ir dvasios sintezės paieškos teatre.