Žymės: pereiti praeitį. Multimedijų projekto pristatymas

Žymės: pereiti praeitį. Multimedijų projekto pristatymas

„Kurdami kiekvieną projektą, ieškome tinkamiausių būdų atskleisti istorijai. „ŽYMĖS: pereiti praeitį“ – inovatyvus, interaktyvus ir įtraukiantis pasakojimas, o web doc’o forma – apskritai pirmą kartą naudojama Lietuvoje. Mums šis projektas – didelis kūrybinis įššūkis, eksperimentas, kuris, tikiuos, tremtį atskleis iš dar nematytos perspektyvos”, – teigia viena projekto "ŽYMĖS: pereiti praeitį" autorių fotografė Berta Tilmantaitė.

Multimedijų agentūros „Nanook” kuriamame interaktyviame dokumentiniame projekte praeities įvykiai apjungiami su šiemet į atšiauriausią tremties vietą – Lenos deltą – vykusios ekspedicijos „Lapteviečių pėdomis“ dalyvių patirtimis, archyvinę medžiagą papildys pokalbiai su išgyvenusiais tremtiniais, o žiūrovai bus kviečiami įsitraukti į ekspedicijos nuotykius mini seriale.

Kaip galime ir turime kalbėti apie tremtį šiandien? Ką sudėtingos tremtinių istorijos pasako apie mus pačius? Tokius klausimus siekia užduoti dokumentinio projekto autoriai. „Turėtume nutolti nuo susiformavusio aukos motyvo, kuris nesuteikia galimybių su traumomis kovoti, ir ieškoti kitokio pasakojimo būdo. Tokio, kuris leistų šias traumines patirtis iš naujo aktualizuoti, susipažinti jaunajai kartai. O tam reikalingas visiškai kitoks būdas šias patirtis sužadinti.” – teigia prie projekto dirbantis žurnalistas Mindaugas Drigotas.

Ekspedicijos „Lapteviečių pėdomis“ dalyviai šią vasarą leidosi į kelionę Lenos deltos link, savo jėgomis įveikdami daugiau, kaip pusę tūkstančio kilometrų. Tačiau nueiti kilometrai, perplauktos upės ir perkopti kalnai nebuvo pagrindinis šios ekspedicijos tikslas. Žygeiviai leidosi į kur kas tolimesnę kelionę nei Sibiro šiaurė. Jie žygiavo Laptevų jūros link, norėdami įrodyti, kad tremties istorija – ne tik taškas laiko juostoje – įvyko ir baigėsi. Tai – tęstinis procesas, apie kurio pasekmes iki šiol kartas nuo karto išgirstama beveik kiekvienoje Lietuvos šeimoje.

Projektą „ŽYMĖS: Pereiti praeitį“ pristatys „Nanook” komanda ir ekspedicijos „Lapteviečių pėdomis“ dalyviai. Renginys vyks spalio 28 d. Klaipėdos kultūros fabriko (Bangų g. 5A, Klaipėda) seminarų salėje “A”, pradžia – 17.00 val.

  • Spalio 28 d.  17:00 - 19:00
2017-10-28 17:00 2017-10-28 19:00 Europe/Vilnius Žymės: pereiti praeitį. Multimedijų projekto pristatymas „Kurdami kiekvieną projektą, ieškome tinkamiausių būdų atskleisti istorijai. „ŽYMĖS: pereiti praeitį“ – inovatyvus, interaktyvus ir įtraukiantis pasakojimas, o web doc’o forma – apskritai pirmą kartą naudojama Lietuvoje. Mums šis projektas – didelis kūrybinis įššūkis,... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/zymes-pereiti-praeiti-multimediju-projekto-pristatymas/date-20171028/ KF Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, Klaipėda, Klaipėdoje