Spektaklis „Lopšinė suaugusiam vyrui“

Spektaklis „Lopšinė suaugusiam vyrui“

Vertė ir režisavo – Alvydas Vizgirda

Kostiumų dailininkė – Aina Zinčiukaitė

Kompozitorius – Gintaras Kizevičius

Fotografas – Vytautas Petrikas

 

Vaidmenys ir atlikėjai:

Motina – Vida Kojelytė / Vilija Gruodytė

Žmona – Vilhelmina Jašinskaitė

Duktė – Emilija Auškalnytė

 

„Su pjesės autore Keren Klimovsky pirmą kartą susitikome tarptautiniame teatrų festivalyje Biškeke (Kirgizija) 2015 m. rugpjūtį. Viename pokalbyje ji prasitarė parašiusi pjesę ir pasiūlė susipažinti su jos pirmuoju scenos kūriniu. Perskaitėme, sudomino dėstomos mintys, forma, šiuolaikiška autorės kalba.

Pjesėje „Lopšinė suaugusiam vyrui" K. Klimovsky plėtoja retai literatūroje pasitaikantį meilės motyvą, paminėtą biblijoje – Adomo ir Ievos išvarymą iš rojaus. Viešpaties lūpose nuskambėjo prakeiksmas. Šiandien, kažkodėl, visi atsimena tiktai pirmąją jo eilutę: „skausmuose gimdysi vaikus savo". Tačiau buvo ir antroji prakeiksmo dalis: „vyrui tavo aistra, ir jis tavo Viešpats”...

Kas atsitinka, kai meilė perauga į aistrą, o aistra į troškimą pasiglemžti, nusavinti, turėti ir viešpatauti, viešpatauti ne tik namuose ir buitiniuose reikaluose, tačiau ir kito žmogaus sąmonėje ir jausmuose?

Apie tai K. Klimovsky pjesė. Apie tai ir mūsų spektaklis, nes meilė – tai turėjimas. Tai visada meilė, priklausomybė, vergija – objektui ir subjektui. Meilė, peržengusi tam tikrą ribą, yra apsėstumo ir priklausomybės pradžia...“. (Alvydas Vizgirda)

  • Vasario 19 d.  nuo 19:00
2018-02-19 19:00 2018-02-19 19:00 Europe/Vilnius Spektaklis „Lopšinė suaugusiam vyrui“ Vertė ir režisavo – Alvydas Vizgirda Kostiumų dailininkė – Aina Zinčiukaitė Kompozitorius – Gintaras Kizevičius Fotografas – Vytautas Petrikas   Vaidmenys ir atlikėjai: Motina – Vida Kojelytė / Vilija Gruodytė Žmona – Vilhelmina Jašinskaitė Duktė –... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/spektaklis-lopsine-suaugusiam-vyrui/date-20180219/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 6.50
Daugiau informacijos
Kiti spektakliai