"Šokis Delhi“ (N 16)

"Šokis Delhi“ (N 16)

„Šokis Delhi“
OKT / Vilniaus miesto teatras

Ivan Vyrypaev. ,,ŠOKIS DELHI“

Egzistencialistinė komedija jaunimui

Iš rusų kalbos vertė Rolandas Rastauskas

 

 

Režisierius Oskaras Koršunovas

Scenografija random heroes

Muzika Gintaras Sodeika

Vaidina Kamilė Petruškevičiūtė, Ugnė Šiaučiūnaitė, Inga Šepetkaitė, Augustė Pociūtė, Paulina Taujanskaitė ir Kęstutis Cicėnas

 

„Man ši pjesė tiesiog kupina gero humoro jausmo. Tokia egzistencialistinė komedija. Tai toks budistinis dalykėlis, parašytas, neabejoju, nirvanoje pabuvojusio dramaturgo. Kaip ir visi geri budistiniai dalykėliai, jis kupinas paradoksų, kuriuos ūmai supratus norisi iš juoko ridinėtis ant grindų“, – teigia O. Koršunovas.

„Šokis Delhi“ – tai septynios novelės apie garsią šokėją ir ją supančius žmones, kurie ieško vidinės ramybės. Septyni pasakojimai apie meilę, mirtį ir šokį. Režisieriui O. Koršunovui – tai pirmas prisilietimas prie I. Vyrypaevo kūrybos.

„Parašiau pjesę, bandydamas rasti atsakymą į klausimą, kas jungia mus dabar, kai viskas byra į smulkias dalis. Kas jungia mano vakarykštę dieną su šiandiena, mano vaikystę, tai, ką prisimenu, tai, ko neprisimenu, mano tragedijas, mano laimę? Tik viena – aš. Norėjau pasakyti, kad norint išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje, būtina suvokti, jog tu ir pasaulis – viena visuma. Tu ir esi tas pasaulis, o ne tik jame gyveni. Man atrodo, kad kai tik mes tai suprasime, iškart atsiversime vienas kitam ir sau. Tragedijos, žinoma, niekur neišnyks, bet žmonija į jas žiūrės kitaip“, – apie pjesę „Šokis Delhi“ pasakoja dramaturgas I. Vyrypaevas.

Kritikai I. Vyrypaevo dramaturgiją įvardija kaip kūrinius, esančius kažkur tarp amerikiečių režisieriaus, kultinio „Bulvarinio skaitalo“ režisieriaus Quentino Tarantino ir rusų kino klasiko, „Soliario“ režisieriaus Andrejaus Tarkovskio.

I. Vyrypaevo požiūris į šiuolaikinį teatrą itin artimas režisieriaus O. Koršunovo laboratoriniams ieškojimams OKT Studijoje. Pasak dramaturgo, šiandieniniam teatrui nebereikia dirbtino patoso – jam tereikia gyvo pokalbio.

„Mene pereiname prie naujos komunikacijos rūšies. Aš tai pavadinčiau komunikacija tarp energijų ir sąmonių. Žiūrovas ateina į teatrą ar kiną dialogo, jam būtinai reikalingas gyvas atgalinis ryšys. Labiausiai norėčiau, kad su manimi paprasčiausiai kalbėtųsi. Man įdomi gyva komunikacija be patoso“, – teigia I. Vyrypaevas.

 

Rekomenduojama žiūrovams nuo 16 metų

  • Vasario 3 d.  nuo 17:00
2018-02-03 17:00 2018-02-03 17:00 Europe/Vilnius "Šokis Delhi“ (N 16) „Šokis Delhi“ OKT / Vilniaus miesto teatras Ivan Vyrypaev. ,,ŠOKIS DELHI“ Egzistencialistinė komedija jaunimui Iš rusų kalbos vertė Rolandas Rastauskas     Režisierius Oskaras Koršunovas Scenografija random heroes Muzika Gintaras Sodeika... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/sokis-delhi-n-16/date-20180203/ Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda, Klaipėda, Klaipėdoje
Daugiau informacijos
Panašūs renginiai