Premjera! Andrzej Stasiuk „Naktis“

Premjera! Andrzej Stasiuk „Naktis“

Premjera: 2017 10 17

Autorius Andrzej Stasiuk
Vertėja Irena Aleksaitė

Režisierius Agnius Jankevičius
Dailininkė Laura Luišaitytė

Vaidina:
Choro vadovas – Arnoldas Eismantas
Moteris 1 – Eglė Barauskaitė
Moteris 2 – Regina Šaltenytė
Automobilių vagis 1 – Donatas Želvys
Automobilių vagis 2 – Artūras Lepiochinas
Laukianti mergina – Karolina Kontenytė
Miręs automobilių vagis – Jonas Baranauskas
Siela – Toma Gailiutė
Juvelyras – Kęstutis Macijauskas
Daktaras 1 – Vaidas Jočys
Daktaras 2 – Mikalojus Urbonas
Daktaras 3 – Renata Idzelytė

Andžej Stasiuk (Andrzej Stasiuk, g.1960 m.) yra vienas žinomiausių šiuolaikinių lenkų rašytojų .

Pelnęs ne vieną apdovanojimą. Už knygą „Kelionė į Babadagą“ (2005 m.) apdovanotas prestižiškiausia Lenkijos literatūrine premija „Nike“. 2016 m. už literatūrinę veiklą apdovanotas Austrijos valstybine Europos literatūros premija.

Savo kūryboje rašytojas nuolat grįžta prie lenkų ir jų kaimynų Europoje santykių, aktualios šių dienų temos – Rytų ir Vakarų Europos kultūrinių prieštarų, bendražmogiškųjų vertybių paieškos.

Pjesė „Naktis“ pirmą kartą pastatyta 2005 m., kaip bendras Krokuvos „Stary Teatr“ (Lenkija) ir Diuseldorfo „Staatsschauspiel“ (Vokietija) projektas.

Tai farsas, kuriame egzistencinis kartėlis persipina humoru ir jautrumu žmogiškąjai būčiai.Pjesės veiksmas vyksta Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną.

Pjesėje Stasiuk preparuoja stereotipus ir beprotiškiausias mitologijas, abipusį įtarumą ir baimes, kurių apstu sudėtinguose lenkų ir vokiečių santykiuose. Tiesiogine ir perkeltine prasme jis stengiasi suvienyti „slavišką širdį ir vokišką protą“ ir ieško atviros erdvės, kurioje lenkai ir vokiečiai atsikratytų savo baimių ir prietarų, senų ir naujų stereotipų, suprastų vienas kitą ir susivienytų kaip teisėti vienos Europos šeimos nariai.

  • Spalio 17 d.  nuo 18:30
2017-10-17 18:30 2017-10-17 18:30 Europe/Vilnius Premjera! Andrzej Stasiuk „Naktis“ Premjera: 2017 10 17 Autorius Andrzej Stasiuk Vertėja Irena Aleksaitė Režisierius Agnius Jankevičius Dailininkė Laura Luišaitytė Vaidina: Choro vadovas – Arnoldas Eismantas Moteris 1 – Eglė Barauskaitė Moteris 2 – Regina Šaltenytė Automobilių vagis 1 – Donatas Želvys Automobilių... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/premjera-andrzej-stasiuk-naktis/date-20171017/ Klaipėdos Dramos Teatras, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 6.00 - 16.00
Kiti spektakliai