MUZIEJUJE PRISTATOMAS LEIDINYS „PILSOTO ŽEMĖS PILYS"

MUZIEJUJE PRISTATOMAS LEIDINYS „PILSOTO ŽEMĖS PILYS"

Sausio 23 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatomas žurnalisto, kraštotyrininko Deniso Nikitenkos parengtas leidinys „Pilsoto žemės pilys".

Renginyje dalyvausiantis tekstų autorius pats papasakos kaip jį kūrė, koks buvo pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Tai visiškai kitoks leidinys, ne chrestomatinis ir ne kanoninis, o skirtas plačiajai visuomenei. Jame kalbama apie mažiausioje, bet turtingoje ir svarbioje, abipus dabartinio Klaipėdos miesto pamariu bei pajūriu ištįsusioje buvusioje kuršių žemėje – Pilsote – esančius piliakalnius, rašoma kaip šiuos atpažinti, gausu atraktyvios iliustracinės medžiagos.

Pasak autoriaus, piliakalniai yra daugiau nei žmonių supilti kalnai, tai ištisų epochų liudytojai, todėl norint pasinerti į jų pažinimo vandenis tenka nerti giliau, žvelgti kitaip. Keliauti laiku bei mintyse atkurti tai, kas neišlikę materialiai, tačiau nebyliai plevena virš kiekvieno piliakalnio. Renginio metu taip pat bus galima ir įsigyti tokį pirmą Lietuvoje leidinį, pilną prisikėlusių kuršių bei legendų, sagų, raktų, kaip prakalbinti šiuos išskirtinius mūsų šalies kultūros paminklus.

 

Leidėjas – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

  • Sausio 23 d.  nuo 17:00
2018-01-23 17:00 2018-01-23 17:00 Europe/Vilnius MUZIEJUJE PRISTATOMAS LEIDINYS „PILSOTO ŽEMĖS PILYS" Sausio 23 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatomas žurnalisto, kraštotyrininko Deniso Nikitenkos parengtas leidinys „Pilsoto žemės pilys". Renginyje dalyvausiantis tekstų autorius pats papasakos kaip jį kūrė, koks buvo pagrindinis įkvėpimo šaltinis. Tai... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/muziejuje-pristatomas-leidinys-pilsoto-zemes-pilys/date-20180123/ Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Didžiojo Vandens g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje Mažosios Lietuvos istorijos muziejus info@mlimuziejus.lt
Daugiau informacijos