• Kontaktai
  • Naujienos

Klaipėdos laivų paradas

Klaipėdos laivų paradas

„Klaipėdos laivų paradas“ – tai šventė, kurios svečiai gali ne tik pramogauti plaukiodami laiveliais, bet ir susipažinti su Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivais, pažinti jūrinę Klaipėdos istoriją, senuosius amatus. Šventės kulminacija – naktinis šviečiančiomis girliandomis iliuminuotų laivų paradas ir muzikinis fejerverkas Smiltynėje.

Istorija

2010 metais gegužės 22 dieną Klaipėdoje gimė nauja jūrinė tradicija- laivybos sezono pradžią skelbianti šventė „Klaipėdos laivų paradas“. Pirmojoje šventėje dalyvavo 80 įvairaus dydžio laivų, jachtų, katerių, valčių. Pagrindinis renginio akcentas- naktinis dalyvių paradas Kuršių mariose, kuriame pasirodo elektros girliandomis pasipuošę laivai ir laiveliai.

Renginio tikslas – sukurti naują europietišką, jūrinio miesto įvaizdį atspindinčią šventę, skelbiančią vasaros laivybos sezono pradžią. Tuo pat metu renginys netradicinėmis priemonėmis plačiąjai visuomenei pristato jūrų verslą bei pramogas.

Pirmoji laivų šventė sulaukė didžiulio pasisekimo. Joje apsilankė tūkstančiai žmonių. Sutelkus miesto jūrinės visuomenės ir renginių organizatorių pajėgas, Lietuvos uostamiestyje buvo sukurta nauja, patraukli tradicija, artinanti bendruomenę prie jūros.

„Klaipėdos laivų paradas“- tai šventė, kurios svečiai gali ne tik pramogauti plaukiodami laiveliais, bet ir susipažinti su Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivais, kurie tą dieną būna atviri lankytojams, pabendrauti su kariškiais, atraktyviomis priemonėmis pažinti jūrinę Klaipėdos istoriją. O šventės kulminacija- naktinis šviečiančiomis girliandomis iliuminuotų laivų paradas.

Tikslas

„Klaipėdos laivų parado“ organizatorių tikslas- kasmet pakviesti visus Lietuvos gyventojus su savo plaukiojimo priemonėmis prie jūros ir paskelbti simbolinę pramoginės laivybos sezono pradžią. Šventėje kviečiami dalyvauti visų tipų ir konstrukcijų laivai. Kurėnai, baidarės, kanojos, irklinės valtys, luotai, vandens dviračiai, plaustai galėtų šurmuliuoti Danės upėje, o jachtos, kateriai ir didesnieji laivai- Kuršių mariose.

Laivų mūšis

2010 metais publikai buvo suvaidintas 1808 m. spalio 30-osios incidentas, kai į Klaipėdos uostą netikėtai atplaukė laisvojo miesto Gdansko flotilės laivas „Le General Rapp“ ir atakavo amerikiečių laivą „Rebecca“. Įvykis turėjo didelį diplomatinį atgarsį: Prūsijos ministras prancūzų valdžiai išsiuntė protesto laišką, kuriame kaltino prancūzus pažeidus neutralios ir laisvos laivybos įstatymą, tačiau, iš tiesų, amerikiečių jūrininkai nebuvo tokie jau nekalti... To meto Baltijos pakrantėse jie garsėjo kaip didžiausi kontrabandinių prekių gabentojai, savo veiklą gudriai dangstę po neutralumo šydu. Vis dėlto į didesnę konfrontaciją šis konfliktas neperaugo. Nebuvo heroizuotas ir „politiškai teisingas“ prancūzų smūgis kontrabandininkams, nes šio verslo atstovų senojo Memelio gyventojai nesmerkdavo, greičiau priešingai - mielai pirkdavo į uostą nelegaliai plukdomas prekes.
Laivų „Le General Rapp“ ir „Rebecca“ karinį konfliktą Danės žiotyse inscenizavo Klaipėdos istorinės karybos klubas. Laivų vaidmenis prisiėmė patrankomis ir įgulomis su šautuvais apginkluoti burlaiviai „Lady Sophie“ ir „Vagant“.

  • Gegužės 20 d.
2017-05-20 2017-05-20 Europe/Vilnius Klaipėdos laivų paradas „Klaipėdos laivų paradas“ – tai šventė, kurios svečiai gali ne tik pramogauti plaukiodami laiveliais, bet ir susipažinti su Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivais, pažinti jūrinę Klaipėdos istoriją, senuosius amatus. Šventės kulminacija – naktinis šviečiančiomis girliandomis iliuminuotų laivų paradas... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/klaipedos-laivu-paradas/date-20170520/ Kruizinių laivų terminalas, Kruizinių laivų terminalas, Klaipėda, Klaipėdoje VIEŠOJI ĮSTAIGA „KLAIPĖDOS ŠVENTĖS“ info@jurossvente.lt
Daugiau informacijos