Jaroslava Pulinovič „Elzės žemė"

Jaroslava Pulinovič „Elzės žemė"

Premjera: 2017 05 12

Autorė Jaroslava Pulinovič
Vertėjas Gintaras Grajauskas

Režisierius Povilas Gaidys
Scenografas Artūras Šimonis
Kompozitorius Martynas Bialobžeskis
Režisieriaus padėjėja Rasa Naujokienė
Vaidina:
Elzė Aleksandrova – Regina Šaltenytė
Vasilijus Ignatjevičius – Kęstutis Macijauskas
Olga – Renata Idzelytė
Viktoras – Donatas Švirėnas
Izabelė – Simona Šakinytė
Zinaida Michailovna – Nijolė Sabulytė/ Nijolė Narijauskaitė
Taisija Petrovna – Irena Simonaitytė
Marina – Sigutė Gaudušytė
Daša – Toma Gailiutė

Jaroslava Pulinovič ( g.1987 m.) jauna rusų dramaturgė, jau tapusi įvairiausių literatūrinių premijų laureate ( „Kartos balsas“, „Debiutas“, „Eurazija“, „Auksinė kaukė“ ir kt.). Ji turi savo stilių, jos pjesės parašytos tarsi vienu įkvėpimu – sąžiningai ir karštai. „Pulinovič – vitalinės jėgos dramaturgė, gyvenimo jėgos, kurią ji kaskart atranda savo personažuose. Iš esmės tai – pilnaverčio gyvenimo troškimas – juos ir paverčia herojais.“ – teigia rusų teatro kritikas Pavelas Rudnevas.
Pagal dramaturgės pjeses statomi spektakliai Anglijoje, JAV, Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje ir daugelyje teatrų Rusijoje. Klaipėdos dramos teatre spektaklis pagal dramaturgės pjesę statomas pirmą kartą.

„Elzės žemė“ – viena naujausių ( 2015 ) dramaturgės pjesių. Tai tikra istorija, kurią autorei papasakojo jos močiutė. Visi pjesės herojai turi savo prototipus. Tai jaudinantis pasakojimas apie žmonių gyvenimą ir santykius nedideliame Sibiro kaime. Pjesės herojė Elzė – Rusijos vokietė, patyrusi nelengvą gyvenimą karo ir pokario metais, sulaukusi 76-erių pirmą kartą įsimyli. Jos išrinktasis Vasilijus – šviesus žmogus, geografijos mokytojas, visą gyvenimą mokiniams pasakojęs apie jūras ir kalnus, bet pats taip niekada jų ir nematęs. Dabar jie turi vienas kitą ir svajoja kartu keliauti po pasaulį. Deja, viskas ne taip paprasta… Tai septyniasdešimtmečių Romeo ir Džiuljetos istorija, atrodytų, neįtikėtina, bet reali.

  • Lapkričio 12 d.  nuo 17:00
2017-11-12 17:00 2017-11-12 17:00 Europe/Vilnius Jaroslava Pulinovič „Elzės žemė" Premjera: 2017 05 12 Autorė Jaroslava Pulinovič Vertėjas Gintaras Grajauskas Režisierius Povilas Gaidys Scenografas Artūras Šimonis Kompozitorius Martynas Bialobžeskis Režisieriaus padėjėja Rasa Naujokienė Vaidina: Elzė Aleksandrova – Regina Šaltenytė Vasilijus Ignatjevičius – Kęstutis... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/jaroslava-pulinovic-elzes-zeme/date-20170930/ Klaipėdos Dramos Teatras, Teatro g. 2, Klaipėda, Klaipėdoje
  • Kaina: 8.35 - 14.00
Kiti spektakliai