FiloCafé klausia: ar tikrai visas pasaulis yra teatras?

FiloCafé klausia: ar tikrai visas pasaulis yra teatras?

Garsusis Shakespeare’o  teatro „Globe“ credo  „visas pasaulis – teatras, o žmonės – tik aktoriai“ mūsų laikų visuomenėms, gyvenančioms interaktyvaus skaitmeninio spektaklio režimu, tampa kasdienybę reprezentuojančiu kodu. XX a. antroje pusėje visuomenė, kasdieninis gyvenimas ir kultūra vis dažniau interpretuojami naudojant teatro modelį, apibūdinami pasitelkiant teatro metaforas. Tai padeda atskleisti sudėtingą, daugiasluoksnį, neautentišką šių laikų visuomenės pobūdį bei atskiro žmogaus egzistenciją tiek literatūroje, tiek filosofijoje, tiek mene. Ar esame pajėgūs atskleisti vyraujančius realybės suvokimo būdus, fiksuoti įvairias manipuliavimo tikrove strategijas, kritiškai žvelgti į šiuolaikinės visuomenės siūlomas mąstymo ir regėjimo formas? Galbūt mes tik esame aktoriai spektaklyje pavadinimu ,,Gyvenimas“? O gal esame savo pačių gyvenimų marionetės, tyliai stebinčios, kaip formuojami mūsų gyvenimų scenarijai, manipuliuojama vaidmenimis ir publikos reakcijomis, keičiamos ar derinamos tinkamos dekoracijos?

Apie teatro, literatūros, filosofijos ir gyvenimo paraleles diskutuosime kartu su Kauno dramos teatro aktore, režisiere, UNICEF Geros valios ambasadore, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, Klaipėdos universiteto docente Virginija Kochanskyte.

Laukiame Jūsų sausio 25 dieną, 17.30 valandą „Terminalo - kavos studijoje“ (Kurpių g. 7). Susitikime prie karštos kavos ar arbatos puodelio, pokalbiams įkvepiančioje aplinkoje ir turiningai praleiskime laiką su aistrą mąstyti puoselėjančiais ir skatinančiais žmonėmis!

  • Sausio 25 d.  nuo 17:30
2018-01-25 17:30 2018-01-25 17:30 Europe/Vilnius FiloCafé klausia: ar tikrai visas pasaulis yra teatras? Garsusis Shakespeare’o  teatro „Globe“ credo  „visas pasaulis – teatras, o žmonės – tik aktoriai“ mūsų laikų visuomenėms, gyvenančioms interaktyvaus skaitmeninio spektaklio režimu, tampa kasdienybę reprezentuojančiu kodu. XX a. antroje pusėje visuomenė, kasdieninis gyvenimas ir kultūra vis... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/filocaf-klausia-ar-tikrai-visas-pasaulis-yra-teatras/date-20180125/ Klaipėda