765-asis miesto gimtadienis

765-asis miesto gimtadienis

765-asis miesto gimtadienis ir džiazo oratorija pagal Klaipėdos krašto sakmes ir mitus

2017-aisiais:

  • Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui – 30
  • Tarptautiniam festivaliui „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – 20

Džiazo oratorijos, atskleidžiančios Klaipėdos miesto istorijos išskirtinumą per pamario krašto sakmes, mitus, tautosakos motyvus, pristatymas.

Klaipėdos krašto sakmėmis, padavimais ir legendomis pagrįstą džiazo oratoriją kurti pakviestas Klaipėdos bendruomenei pažįstamas kompozitorius Jonas Jurkūnas.

Kaip kad gyvybės imtasi iš vandens, taip iš pajūrio, pamario krašto sakmių ir mitų užuominų, įkoduotų tautosakon ir jos motyvais išsiskleisiančių poezijoj, dėliojasi kūrinio dramaturginė linija. Kūrinys apims priešistorę bei istorijos pradmenis, gentinį, „vikinginį“ mūsų laiką; jame taip pat sugrumės istorinės šio Lietuvos krašto kovos už būvį – nuo atsparos abiejų ordinų gniaužtuose iki Klaipėdos sukilimo, veržliausio mūsų vadavimosi iš visų priespaudų ir prispaudėjų. Kūrinyje  atsispindės ir miesto savasties paieškų laikas, ir vis dėlto naujų senų vilčių laikas. Vilčių, kad jūra atveria pasaulį. Lietuvai, jūrų valstybei.

  • Rugpjūčio 1 d.
2017-08-01 2017-08-01 Europe/Vilnius 765-asis miesto gimtadienis 765-asis miesto gimtadienis ir džiazo oratorija pagal Klaipėdos krašto sakmes ir mitus 2017-aisiais: Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui – 30 Tarptautiniam festivaliui „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – 20 Džiazo oratorijos, atskleidžiančios Klaipėdos miesto istorijos... --- http://www.klaipedainfo.lt/renginys/765-asis-miesto-gimtadienis/date-20170801/ Klaipėda Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Klaipėdos miesto savivaldybės Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir VšĮ „Klaipėdos šventės“
  • Nemokamas
Daugiau informacijos