Balandžio
11 d.

„Klaipėda – vieta iš pasakos“


“Tris savaites keliavome po Baltijos valstybes - aplankėme gražųjį  Taliną, kunkuliuojančią Rygą, puikiają Jūrmalą ir ramiają Otepę, tačiau nei vienas iš jų neprilygo Klaipėdai! Būtent Klaipėda, ir gabalėlis  Kuršių nerijos, yra  lyg  užslėptas, vis dar neatrastas ir nuostabiai gražus Europos lobis. Vieta, kuri primena pasaką.“- taip savo portale karolinapatryk.com rašo du užkietėję keliautojai Karolina ir Patrikas iš kaimyninės Lenkijos ir dalinasi savo parengtu Klaipėdos gidu. 

Klaipėdos gidas


Senamiestis
Mažas, ramus, jaukus  senamiestis, kurį  apėjome tiesiog pėsčiomis . Tačiau nepaisant to, jis mums labai patiko. Būtent Klaipėdos senamiestyje nereikia stumdytis didžiulėje minioje žmonių norint pasigrožėti architektūra ar išskirtinėmis skulptūromis. Senamiesčio širdis -  Teatro aikštė, kurioje stovi mergaitės skulptūra vadinama „Taravos Anikė“.  Būtent skulptūros, kurių yra begalė, išskirtinis šio miesto bruožas ir surasti jas visas bus tikras iššūkis! Įspūdingiausia iš jų,  ir mūsų mėgstamiausia, daugiau nei 2 m aukščio skulptūra „Juodais vaiduoklis“, kurią rasite jachtų prieplaukoje (Žvejų g.). 

Dar viena turistų mėgstama vieta – Pilies muziejus. Kadaise čia stūksojo didžiulė pilis, kuri buvo nuniokota net keletą kartų, bet dabar  šioje vietoje veikia muziejus, kurį vertėtų aplankyti tam , kad išnarpliotumėte labai jau painią Klaipėdos miesto istoriją.  
Tačiau tai ne vienintelis miesto muziejus, kurį aplankėme viešnagės metu - mes taip pat buvome  kalvystės, Mažosios Lietuvos istorijos bei laikrodžių muziejuose. 

Meridianas
Tai didelis, baltas burlaivis – Klaipėdos miesto simbolis. Jį galima pamatyti pačiame miesto centre, prišvartuotą Danės upės krantinėje.  Tai yra lyg du viename, lankytina vieta ir vienas geriausių restoranų Klaipėdoje.  Prieš keletą metų burlaivis buvo renovuotas iš pagrindų ir paverstas aukštos klasės restoranu. 
Tačiau Meridianą galite aplankyti ir nepaisant to, jog nesiruošiate vakarieniauti, nes jame taip pat  įrengtas nedidelis muziejus, kuriame galėsite  pasižiūrėti trumpą filmą apie šį, kiekvienam klaipėdiečiui svarbų, burlaivį.

Kur pavalgyti?
Yra viena vieta Klaipėdoje, kurioje rasite visko ko jums reikia, tai – Friedricho pasažas. Pasaže įsikūrę šeši skirtingi restoranai įskaitant kepyklą, piceriją, vyninę, restoraną, didkepsnių restoraną ir smuklę, kur galėsite paragauti tradicinių lietuviškų patiekalų. 


Kur apsistoti?


Michaelson Boutique Hotel
Šis viešbutis atsidarė visai neseniai ir yra įsikūręs Klaipėdos miesto senamiestyje, šalia prieplaukos. Michaelson Boutique viešbutis mums pasirodė tiesiog idealus. Mes daug keliaujame, tad mums tenka apsistoti įvairiuose viešbučiuose, tačiau Michaelson galime laikyti vienu geriausiu. Ištaigingi kambariai, patogios lovos, gražūs vonios kambariai, puikus  interneto ryšys, tai kas mums labiausiai patiko. Ir žinoma pusryčiai! Tai buvo kažkas nežemiško. Šviežus maistas, kuris yra gaminamas tik Jums!


Friedricho svečių namai
Šis mažas viešbutis – Friedricho Pasažo dalis. Tai  yra ideali  vieta apsistoti, nes juk geriausi miesto restoranai tiesiog už durų. Vieta puiki ir tuo, jog svečių namai įsikūrę senamiestyje, iš kur pėsčiomis galėsite pasiekti visus lankytinus objektus. Kambariai dideli, prabangūs ir labai patogūs. O labiausiai mus pradžiugino šildomos grindys  vonios kambaryje, virtuvėlė ir išskirtinis viešbučio dizainas. 

 

AirBnb
Mes esame dideli AirBnB gerbėjai, kuomet nusprendžiame, jog per atostogas norime jaustis kaip namie . Tai taip pat puikus pasirinkimas jei Klaipėdoje žadate užtrukti ilgiau. O čia tikrai verta užtrukti.