Kovo
17 d.

Įspūdinga vasara 21 laimingajam su „Tall Ships Races 2017“ burlaiviais


Liepos 29-rugpjūčio 1 d., Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė taps ir burlaivių sostine – čia suplauks apie šimtą didžiųjų burlaivių iš viso pasaulio. Įspūdingi burlaiviai net 21 laimingajam savaitei taps namais ir dovanos neįkainojamą patirtį.   

Įvertinus visas gautas anketas – iš viso 69, paaiškėjo 21 laimingasis, kurių 7-8 d. kelionės išlaidas burlaiviais padengs Klaipėdos miesto savivaldybė. Jaunieji buriavimo praktikantai š. m. rugpjūčio 1 d. startuos iš Klaipėdos į Ščeciną. Savaitės laikui jie taps lygiateisiais tarptautinių įgulų nariais ir atliks visas įgulos nario pareigas ir užduotis: nuo maisto ruošimo įgulai iki laivo navigacinių paslapčių išsiaiškinimo. 

Anot burlaivių „The Tall Ships Races 2017“ organizatorių, būsimus buriavimo praktikantus komisija vertino pagal keletą kriterijų: amžių, motyvacinį laišką, socialinę šeimos padėtį. Papildomas balas buvo skiriamas už 2-ąją užsienio kalbą. Tarp gautų anketų - 31 klaipėdietis, 9 vilniečiai, 10 kauniečių, likę anketos atkeliavo iš Ukmergės, Telšių, Lazdijų, Alytaus, Gargždų, Tauragės. Vertinimo komisiją sudarė Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ kapitonas Valdemaras Vizbaras, „The Tall Ships Races 2017“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė.

„Apie šią galimybę sužinojau iš mamos – ji paskatino išbandyti laimę ir išsiųsti anketą. Tą padarėme abu su broliu. Aš vienuoliktokė, todėl ši vasara yra paskutinė laisva vasara – pats metas įspūdžiams ir naujoms patirtims. Nors buriavimo patirties neturiu, tikiu, jog lengvai visko išmoksiu ir nenuvilsiu įgulos“, - sakė viena iš trinktų praktikantų - klaipėdietė Goda Skiotytė. Į nepamirštamą kelionę Goda leisis kartu su broliu Laurynu, kurio anketa taip pat pateko į laimingųjų sąrašą.
 
2017 m. liepos 29-rugpjūčio 1 dienomis, jau ketvirtą kartą, Klaipėdos uostas priims „Tall Ships Races 2017“ regatos burlaivius. Regata startuoja birželį Halmstade (Švedija) ir finišuos Ščecine (Lenkija) rugpjūčio 5 d.

Visą  atrinktų „The Tall Ships Races 2017“ praktikantų sąrašą rasite čia 

 

VšĮ "Klaipėdos šventės" informacija