Sausio
23 d.

ADVENTUR 2017: Klaipėdai – išskirtinis dėmesys


Neužšąlantis kultūros uostas – Klaipėda prisistatė tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2017. Į jungtinį Klaipėdos regiono stendą lankytojus kvietė kultūros sostinės simboliais tapę smilgininkai, gausi kultūrinė programa ir Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės logotipe esantis bangolaužis. Klaipėdos regiono stendo grafinio dizaino idėjos autoriai „DADADA Studio“.

ADVENTUR 2017 kvietė paragauti pasaulio ir Lietuvos, tačiau ragavimas suprantamas ne tik kaip patiekalų skoniai, kartu tai ragavimas ausimis, akimis ir širdimi. Klaipėdos kraštas šią temą transformavo savaip ir parodos lankytojus pasitinko su šūkiu „Paragauk Klaipėdos kultūros“.

Išskirtinio dėmesio uostamiestis sulaukė jau atidarymo metu: Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras paskelbtas sėkmingiausiu šalies Turizmo informacijos centru, parodos lanktytojus stebino miesto meras Vytautas Grubliauskas kartu su dukra atlikęs dainą „Svajonių miestas Klaipėda“ ir taip pakvietęs visus aplankyti Klaipėdą. Ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui ir Turizmo departamento direktorei Jurgitai Kazlauskienei įteikti Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės geros valios ambasadorių ženklai. Smilgininkai susirinkusiesiems dalijo „namukus“ ir kvietė juos lipdyti ant Klaipėdos krašto stendą puošiančio Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 simbolio bangolaužio.

Pirmąją parodos "ADVENTUR 2017" dieną Klaipėdos regiono stende lankytojai galėjo stebėti muzikinio projekto TABALAI pasirodymus, jaunimo etiudus „Gaidos”, šeštadienį pristatytas muziejininkų edukacinis  projektas „Muzė veža“ , skambėjo džiazo oratorija pagal Klaipėdos krašto sakmes ir padavimus, Jūrų muziejus kvietė į edukacinį projektą „Lietuvos jūrų muziejus – jūrinės kultūros švyturys“, Klaipėdos violončelių kvartetas pristatė pirmąjį Klaipėdos tarptautinį violončelės festivalį-konkursą.

Parengta pagal VšĮ "Klaipėdos šventės" informaciją