Gruodžio
19 d.

Klaipėdos restoranai pagal Lonely Planet


„Sveiki atvykę į Klaipėdą! Trečias pagal dydį Lietuvos miestas, kur  dabartis ir praeitis susijungia, kviečia jus. Klaipėda, buvusi Prūsijos sostinė, išlaikiusi didingosios Prūsijos prieskonį senojoje architektūroje bei pilies, menančios ordino laikus, fragmentus. Taip pat tai vienintelis Lietuvos miestas į kurį atvyksta legendinio „Titaniko“ dydžio laivai.“ – taip rašoma didžiausios pasaulyje kelionių vadovų leidyklos „Lonely Planet“ svetainėje. Joje, taip pat pateikiamas LonelyPlanet parengtas  rekomenduojamų Klaipėdos restoranų sąrašas. 

 Momo Grill


Šis mažas, modernaus minimalistinio stiliaus Grill baras yra „maisto rojus“ bei vieta, kur užsirezervuoti staliuką yra tikras iššūkis. Trumpas, aiškus meniu, kuriame trijų rūšių kepsniai, grill žuvis ir anties šlaunelė, leidžia restorano šefui susikoncentruoti ties tuo, ką jis moka geriausiai. Asketiškas, raminanti baltų plitelių interjeras ir vynas -  puikus vakarienės derinys. 

Friedricho Pasažas


Keliaujant į pietinę senamiesčio pusę, prieisite Friedricho pasažą – ne vieną restoraną, bet visą jų kompleksą. Friedricho restoranas, yra šio komplekso “vinis” su išradingais Viduržemio jūros patiekalais bei vynų pasirinkimu. Šiek tiek toliau yra picerija, grill baras bei lietuviška užeiga. 


 Jing Bin Lou


Klaipėdos senamiestyje nėra labai daug alternatyvų  lietuviškai ar itališkai virtuvei, tačiau Jing Bin Lou yra puiki vakarietiškos kinų virtuvės interpretacija Klaipėdoje.  

Meat Lovers

Jei kartais pasijustumėte alkani belaukdami kelto į Smiltynę ( žinoma, nekalbame apie vegetarus), Meat Lovers yra būtent jums. Kelto terminale įsikūrusi mėsos mylėtojų buveinėje, kartu su mėsainiais bei alumi patiekia ir įspūdingą Kuršių marių panoramą. 

 Senoji Hansa


Šis baro, restorano bei kavinės derinys esantis šalia Teatro aikštės populiarus savo mėsos patiekalais,  blynais bei cepelinais. Visus metus veikianti dengta lauko terasa, puiki vieta savaitgalio renginių stebėjimui ar tiesiog ramiam pasisedėjimui. 

 Meridianas
 

Meridianas – barkentina pastatyta Suomijoje, kaip reparacija SSRS po Antrojo pasaulinio karo – visiškai restauruotas Klaipėdos miesto simbolis, kuriame įsikūręs  restoranas ant vandens. Laivo denyje viskas tviska -  baltos staltiesės, wagyu jautiena, žasų kepenėlių paštetas, šukutės ir geras vynas – suteikia tikros prabangos toną. 

Rene


Protinga, eksentriška vieta, kurioje karaliauja cuisine à la bière virtuvė, kurioje  viskas, midijos, jautiena ar kiti patiekalai,  gaminami belgiškame aluje. Ar bereikia ką pridurti?